Модата зад бината на Модниот викенд (ФОТО)

Публиката во трка со креаторите?!

dekolte

Црвен ќилим, црвени коси, црвени хеланки, црвени чорапи, црвени чевличиња, џиш црвени кармини…, жолти панталони, жолта бижутерија, жолти костуми…, долги фустани, балски фустани, мини фустани (со длабоко деколте, молам!)…, кожени панталони, кожени јакни, разголени „до кожа„…, шарени, весели, разиграни, лелеави комбинации…, цветови, марами, марамчиња (во џеб), плик-чанти, ама и ранци,  „ланци и разни тракатанци“…

koza 1

koza 2

Да живее модата! Без разлика кој што под неа подразбира.

koza 3

crveno 1

crveno 2

crveno 3

crveno 4

 

mv 2

mv 3

mv 4

mv 5

mv 6

mv 1 zlatko

 

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...