Модел-манијата на Марио Тестино

Славниот моден фотограф Марио Тестино преку новата фотосесија за списанието Ви ги претставува осумте актуелни најважни модели.

test5747

Фотосесијата насловена Модел-манија, која вклучува четири насловни страници, ќе биде објавена на 46 страници во пред-есенското издание на списанието Ви, а целта е да се претстават најважните машки и женски модели на денешницата.

test234

test123

Според изборот на самиот Тестино, фантастичната осмица ја прават машките модели на Келвин Клајн – Метју Тери и Карл Боклелмен придружени од актуелниот најдобро платен модел  Шон О При и Французот Орилиен Милер. Секој од нив е придружен со партнерка која припаѓа на топ 4-те женски модели, а тоа се според Тестино – Брижит Малком, Аманда Марфи, Емили Дидонато и Џоан Смолс.

test019

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...