Модели без грамче шминка на насловната на Флер

Една година по фотошоп скандалот на насловната на Флер на која позираше Џенифер Лоренс, списанието објавува насловна страница на која позираат модели без фотошоп и без грамче шминка.

mf1

На насловната на мартовското издание на Флер позираат пет модели, а тоа што недостасува на нивните лица е шминката.

На насловната стои хаштагот #iwokuplikethis, а целта е да се поддржат напорите за редуцирање или сосема исфрлување на фотошоп интервенциите во рекламните кампањи и во списанијата.

x

Check Also

Лана Дел Реј на насловната на Максим: Со потемна коса ме сфаќаат посериозно

Лана Дел Реј позира во долна облека за декемвриското/јануарското 2014/2015 издание на ...