Модели на чанти од пролетната колекција на Carpisa

Популарната глумица Пенелоп Круз повторно е во улога на главно лице во новата рекламна кампања на чанти на Карпиза за сезоната пролет/лето 2019.

Дизајнерите од оваа италијанкс марка за претстојната сезона се иснпирирале од модерната жена, протагонистка на времето во кое живееме, од жената која знае што сака, која е активна и при тоа секогаш е елегантна.

Трендовскиот „анимал“ принт во повеќе различни комбинации на нијанси го има главниот збор во колекцијата, но тука се и покласичните, елегантни модели со кои нема модна утка, во неутрални и пастелни тонови.

Во продолжение, погледнете некои од најубавите модели.

x

Check Also

Ова е хит фустанче од ZARA, на Инстаграм е ѕвезда

Розовото фустанче од новата колекција на Zara стана хит на Инстаграм. И ...