Моделите на миланските улици: Високи девојчиња во џинс

Додека на модната писта се случуваат ревиите на големите италијански модни марки, а на сцената ги гледаме жените кои го одземаат здивот, штом светлата се згаснат истите тие модели се трансформираат во она што навистина се – едноставни весели девојчиња кои префеираат дуксери, кожени јакни, патики и џинс.

mod13

Се разбира, ќе ги препознаете по висината и виткоста, и по младите, насмејани лица.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...