Моделите од H&M од Мет Гала, наскоро достапни во продажба во продавниците на H&M

На големиот моден настан Мет Гала кој неодамна се случи во Метрополитен музејот во Њујорк, беа претставени пет нови модели од шведскиот моден гигант Х&М.

Глумицата Оливија Мун во модел од Гала Колекш на Х&М

Овие модели ги носеа ѕвездите Лили Реинхарт, Оливија Мун, Алек Век, Кирсеј Клемонс, Џесмин Сандерс и Лука Сабат. Адаптираните дизајни од црвениот тепих, наскоро ќе бидат достапни во продажба во продавниците на Х&М, а веќе се достапни во онлајн продажба на официјалната Интернет страница на Х&М.

Инаку, моделите се дел од новата колекција на оваа модна марка насловена Гала Колекшн.

Во продолжение, погледнете ги новите креации адаптирани за свечени и вечерни пригоди.

x

Check Also

Чевлите со квадратна форма се хит за есен/зима 2019

Италијанската луксузна модна марка Bottega Veneta прва го започна трендот на чевли ...