Моделот Барби Фереира ги охрабри полничките девојки

Англиската модна марка Missguided  во новата рекламна кампања ги слави сите девојки кои имаат „плус сајз“ фигура. За таа цел беше ангажирана популарната полничка манекенка Барби Фереира како лице на кампањата за колекцијата есен 2016.

b7

Линијата вклучува модели кои се со конфекциски броеви над 42, а за кампањата да биде поуверлива фотосесијата на Барби Фереира е објавена во јавност без фотошоп интервенции.

Новата сезона се фокусира на т-маички, кожени јакни, тесни сукњи со висок струк, боди кои ги откриваат рамениците, хеланки, кожени мини сукњи и фустани кои ја следат линијата на телото.

b4

b3

b5

b8

b2

b1

x

Check Also

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, ...