Моден викенд Лондон: Свежина во уличната мода покажаа Британките

Има нешто толку свежо во уличниот стил на Лондон, надвор од лондонските модни ревии. Вообичаено, Британките покажаа чудни модни комбинации, неочекувани, необични но подеднакво инспиративни изгледи.

Главниот фокус падна на комбинирање на облека со машки крој со женствени модни парчиња. Црвената боја е во центарот на вниманието, а по неа следуваат розовите нијанси и бојата на годината од Пантоне – виолетовата.

Фустаните со цветен принт и понатаму се актуелни, како и патиките во комбианција со се и сешто.

Во фотогалеријата, погледнете ги најуспешните модни изгледи.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...