Модна недела Њујорк: Зошто моделите на Александар Ванг се толку лути?

Да се биде модерно нерасположен е дел од описот на работата на некои модели. А моделите кои дефилираа на ревијата на Александар Ванг, претставувајќи ја есенската колекција на њујоршката модна недела, не беа само нерасположени, туку и многу лути.

mod4

Секако дека изразите на нивните гневни лица беа само дел од сценариото, но модните блогери инспирирани од оваа ревија си поиграа на темата каков лош ден имаа моделите на Ванг. А измислени причини за лош ден, претпоставувате веќе, има безброј…Од „кај ли мене ми се погоди да ги носам овие топуци“ до „ го заборавив молбилниот во вежбална, се сомневам дека чистачката го украла“…

mod3

mod1

mod2

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...