Модна недела Њујорк, ѕвездите во први редови

Модната недела во Њујорк е во тек, но модата не е само на модната писта: рефлектори, исто така, има и вперени се во првите редови на модните ревии.

Во САД е во тек уште едно издание на Модната недела во Њујорк. Се презентираат женските колекции за сезоната есен/зима 2020/2021, но освен преубавите манекенки на модната писта, ѕвездите се во првите редови.

Дотерани? Да, по најнова мода. Инспирирајте се од нивните изгледи.

x

Check Also

Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021. ...