Модна утка на Селена Гомез: Костим за капење што додава килограми

Шармантната глумица и пејачка Селена Гомез деновиве ужива на плажите во Мексико, и се изгледа совршено освен костимот за капење.

sg4

И покрај славата и парите, очигледно дека Гомез донела лоша одлука при изборот на костимот за капење. 22-годишната глумица (висока 165 см, тешка 58 килограми) во црниот едноделен костим за капење со нагласена линија која се спушта врз стомакот и додатоци во кожа-боја на страничниот дел, изгледа прилично несовршено.

sg1

За да не ја направиме истата грешка, добро е да се потсетиме дека, ваков модел на костими секогаш визуелно додаваат повеќе килограми на девојки со нагласени колкови (костимот е пресечен на колковите) и на девојки со крушка -форма на телото.

sg2

Градникот нема да го коментираме. Девојките со поголеми гради знаат дека горниот дел задолжително треба да биде со фижбан.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...