Модната зависничка Кардашијан доби ќерка, почнува трката за името

32-годишната Ким Кардашијан вчера роди ќерка, мајката сака девојчето да се вика Кими.

kim

Иако датумот за породување и’ беше првата половина на јули, Ким Кардашијан вчера го донесе на свет здравото девојченце на кое сеуште не му е дадено име.

„Многу сум возбудена што ќе имаме девојче. Кој не сака девојче? Мислам дека девојчињата се најдобри“, рече Ким кога го дозна полот на детето кое го носи.

Предлогот на мајката е детето да се вика по неа, Кими, но да почекаме да видиме Кими да не стане сепак Кини или Кени.

 

x

Check Also

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска ...