Модни близначки: Меган Маркл и Кејт Мидлтон во сличен кариран капут

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, повторно направија модно преклопување.

На отварањето на V&A Музејот во Шкотска, Кејт Мидлтон се појави во карирано зелено палто од Александар Меквин. Мидлтон го фаворизира карираниот принт и често го носи.

Но, списанието Космополитен ја забележа сличноста меѓу модниот избор на Кејт и Меган Маркл која при ланската посета на Шкотска носеше карирано палто во слични нијанси од Барбери.

 

Модното преклопување се гледа и во изборот на чантичката во слична нијанса и многу сличен модел.

x

Check Also

Коронавирус го блокираше Том Круз во Венеција, каде се снима „Невозможна мисија“

Американскиот глумец Том Круз е во Венеција каде го снима седмиот дел ...