Модни денови Штип, трет ден (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер во салонот Диро во Штип се одржа третата и последна вечер од манифестацијата Модни денови Штип.

sttip 1

Најновите колекции ги презентираа модните куќи Астибо, Дизајн С, Линеа и Баргала.

stip 3

Моделите ги носеа 30 манекенки од Модното студиот Црнокрак, сценариото беше на Даниел Папаров, а за кореографијата се погрижи Сања Шутеска.

stip 4

Главниот организатор Општина Штип како и самите учесници ја оценија оваа манифестација како исклучително успешна. Интересот на публиката беше огромен, сите три вечери беа со голема посетеност, а веќе е најавено и продолжението на Модни денови Штип за пролет 2014.

stip 5

stip 6

stip 7

stip 8

stip 9

stip 10

stip 11

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...