Модни денови Штип (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер на плоштадот во Штип започна манифестацијата Модни денови Штип (Fashion Days Shtip) со заедничка модна ревија на која беа претставени по неколку модели од сите модни куќи и дизајнери кои на оваа манифестација ќе ги презентираат своите нови колекции преку ревии.

stip 11 По заедничката модна ревија која ја следеа околу 3.000 луѓе на плоштадот, со самостојни ревии се претставија модната куќа Астибо Бејзик и Гламур.

stip 10 Манифестацијата ја отвори градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев.

stip 9 Моделите ги носеа околу 30 манекенки и менекени од Модното студио Црнокрак. За кореографијата пак, задолжена беше Сања Шутевска.

stip 8 Вечерва манифестацијата ќе продолжи со ревиите на модните куќи Албатрос и Вива, а свои креации ќе пркажат и студентите на отсекот дизајн при Универзитетот Гоце Делчев од Штип.

stip 7

stip 6

stip 5

stip 4

stip 2

stip 3

stip 14

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...