Модни клонови: Џенифер Лопез VS Либерти Рос

Еден фустан за две ѕвезди – пејачката и глумица Џенифер Лопез и британскиот модел Либерти РосСинот фустан со тантела со потпис на Том Форд го облекоа и Џенифер Лопез и Либерти Рос. Прва во фустанот се појави Рос, а еден месец подоцна во истиот фустан ја видовме и Лопез.

Инаку фустанот е малку застарен, поточно од есенската колекција на Том Форд за 2011 година.

lopez

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...