Модни лекции од њујоршките улици

Големото Јаболко деновиве ја слави модата и трендовите преку ревиите на Модната недела, а практични лекции за тоа што се носи и како да го носиме, добиваме од улиците на градот.

Крзно

Сите комбинации во кои крзното е во преден план се супермодерни. Особено кога се комбинира со кожа.

nj 77

nj 55

nj 44

nj 34

nj 9

nj 4

Кожа

Има ли нешто посекси од парче мека, фина кожа која се носи како „втора кожа“ на себе.

nj 8

nj 65

 

Риги

Ригите се повторно во игра. И што поголеми, или поразиграни, тоа подобро. Може и морнарски риги.

nj 2

nj 1

Коса во боја

Останува трендот на обоена коса, сина или розова.

nj 000

nj 555

Црвено!

Додека лани доминираше жолтата боја како впечатлив детаљ, сега се врати црвената. Црвено од гава до стапалата, или само еден ситен детаљ кој го привлекува вниманието. На пример, контрастно џиш-црвен ремен.

nj 544

nj 540

x

Check Also

Се отвора изложбата Panic Room во Музејот на современата уметност

На 2 октомври во Музејот на современата уметност – Скопје, со почеток ...