Модни парчиња од актуелната колекција на Zara во зелена нијанса

Шпанската модна марка Зара ги форсира модните трендови кога се во прашање и нијансите. За сезоната есен/зима хит нијанса е топлата зелена, но и смарагдно-зелената во која бездруго, ќе го украдете вниманието.

Па така, во актуелната колекција наоѓаме повеќе модни парчиња во зелена нијанса – од панталони до здолништа, кошули и комбинезонки, а некои од нив се украсени и со флорален принт.

Инспирирајте се од фотогалеријата како да ги комбинирате оваа сезона.

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...