Модни парчиња од MANGO инспирирани од стилот на 70-те години

Француската манекенка Жозефин л Тутор е главно лице во есенската кампања на Манго, инспирирана од стилот на 70-те години.

Белата, кафената и сивата нијанса се главни протагонисти во есенската колекција на популарната шпанска модна марка Манго. Дизнајнерите не навраќаат на стилот на 70-те години – сомотски панталони, џемперчиња со ромбови, „теди беар“ палтенца, и кошули со дискретни полка точки.

Во продолжение, погледнете како да ги комбинирате новите модни парчиња.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...