Модни парчиња од &Other Stories одлични за летната сезона

Годишните летни одмори се пред нас, па доколку барате облека соодветна за жешките „кежуал“ денови, модната марка &Other Stories ви нуди неколку решенија.

Новиот тренд водич на &Other Stories е насловен ‘A World Away’. Колекцијата е фокусирана на лесна гардероба лесна за носење.

За летната сезона бестселер се кратките комбинезонски со принт со летни мотиви и лесните макси сукњи и фустани. Комбинирајте ги со весела чантичка од истата колекција, практични ниски сандали и сламен шешир.

Повелете свежа инспирација од &Other Stories.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...