Модни парчиња со „анимал“ принт од &Other Stories

Трендот на „анимал“ принтови ја вжештува модната пролетна сезона. Модната марка &Other Stories ни нуди повеќе модни парчиња со овој трендовски принт.

Новата колекција на &Other Stories акцентот го става на животинскиот принт. Доминираат фустаните со долги ракави и комбинезонките за тренди изглед од „глава до пети“, но и посебни парчиња како блузи и панталони со зебраст или леопардов принт.

Од модните додатоци не заборавајте на марама со „анимал“ принт за стилизирање на комбинациите.

 

 

x

Check Also

#IStayHomeFor апел на социјалните мрежи од ѕвездите во борба со коронавирусот

Од Дејвид Бекам до Ема Вотсон, од Натали Портман до Шерон Стоун: ...