Модни парчиња од Зара инспирирани од Кина

Exotic Allure е новата колекција од Зара која е инспирирана од Кина.

Акцентот е на цветните кимона, но цветниот принт воопшто доминира и на другите модни парчиња.

Модните додатоци се исто така на тема флора и фауна, а посебно се истакнува мини чантичката со извезени бисерчиња.

Погледнете го егзотичниот едиторијал.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...