Модниот изглед на Кејт Мидлтон на Вимблдон

Лето во Лондон значи дека фамозниот тениски турнир Вимблдон е тука, и вообичаено, тука е и кралското семејство. Годинава вниманието го привлече војвотката од Кембриџ.

Кејт Мидлтон пристигна на трибините на Вимблдон облечена во бел кошула фустан со миди должина.

Изгледот е заокружен со предимензионирани црни очила за сонце и сребрени обетки.

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...