Црвен тепих: Модните изгледи на Мет Гала

Во њујоршкиот музеј Метрополитан традиционално и годинава се одржа настанот наречен Мет Гала кој на едно место го собира кремот на модниот свет. На црвениот тепих на Мет Гала синоќа продефилираа во најразлични креации голем број на ѕвезди од вкупно поканети 700 гости.

Ана Винтур

Ана Винтур

За ѕвездите кои се на А листата на Мет Гала настанот е бесплатен, додека останатите гости плаќаат за присуство 30.000 долари, односно 275,000 долари доколку сакаат да резервираат цела маса.

Мадона и Рикардо Тиши. Мадона во креација на Живанши

Мадона и Рикардо Тиши. Мадона во креација на Живанши

Еве како беа облечени гостите од А листата.

 

x

Check Also

Неделен хороскоп (5ти – 11ти ноември): Топ знаци на неделата Стрелец, Вага и Лав

Оваа неделат планетата Јупитер го напушта знакот Шкорпија и влегува во Стрелец, ...