Модните изгледи на Super Bowl: Бијонсе инспирирана од Џексон, Гага со импресивна шминка

 

Традиционално и годинава на првиот викенд во месецот февруари се одржа Super Bowl натпреварот на кои учествуваа и музички ѕвезди како дел од програмата.

sb 8

Бијонсе се појави во црно боди со златни ремени, костум кој речиси е идентичен на оној кој го носеше Мајкл Џексон во 1993 година.

majkl

Лејди Гага пак, ја имаше честа да ја отпее националната химна, а на сцената се појави во светликав црвен костум во комбинација со чевли кои личат на американското знаме.

gag 6

Посебно впечатлива беше нејзината шминка – црвена светликава сенка за очи и контрастно сини, светликави нокти.

gag 4

 

x

Check Also

Ангелите на Викторија сикрет ги претставуваат костимите за капење за пролет/лето 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната марка за долна облека Викторија сикрет триумфираше со нова рекламна кампања ...