Модните изгледи на Вимблдон 2019: Од Меган Маркл до Сиена Милер…

Секако дека тенисот е главниот протагонист на Вимблдон, но на трибините се гледаат модните трендови. И додека спортистите се борат за трофејот, гостите се натрпеваруваат кој подобро ќе биде облечен.

Меган Маркл

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се појави во лежерна модна комбинација – скини фармерки, предимензионирано сако со риги и бела шапка. Сиена Милер пак, блесна во костум од Ралф Лорен во комбинација со рамни сандали.

Во продолжение погледнете кој што носеше на Вимблдон.

Жанел Моне во комбинација од Том Браун

Рут Вилсон во Hellessy

Чарли XCX во цветен фустан од Chloé

Адвоа Абоа во маичка Најк

Сиена Милер во костум од Ралф Лорен

Сабрина Елба и Ема Тин во фустани од Долче и Габана

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...