Машки мокасини од Bata за отмена лежерност

Кога се појавија во 30-те години на минатиот век, беа симбол на луксузот и елеганцијата, а и денес се одраз на шармот и добриот вкус.

moka

На многумина им се омилени поради нивната удобност. Фактот дека се комотни и практични, како и дека одлично одговараат на различни стилови, постојано ги враќа мокасините во мода.

Отмената лежерност на мокасините е нивна најголема предност, идеални се со фармерки, бермуди и панталони од различни материјали.

Што се однесува до изборот, во тренд се мокасините од антилоп-кожа. А најубавите модели ги има во продавниците Bata.

 

x

Check Also

Сонувајте слатко во пижамите на Carter`s (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Carter`s не престанува да не радува со новите модели со кои се ...