Моќна колекција од DIESEL за уникатна модна есен

Новата колекција на моднара марка DIESEL за есен/зима 2018/18 е моќна и необична, а инспирирана од различни лондонски стилови.

Лондон е главната тема во колекцијата на DIESEL дизајнирана за студената сезона – од училишни униформи како инспирација до пост панк елементи и поп култура.

Освен модни парчиња, колекцијата е дополнета со екстравагантни чевли и чизми, како и со впечатливи чанти. Фаворити се модифицираните каубојки чизми, кои се и апсолутен хит за есен/зима 2018.

Проверете што ни носи DIESEL во фотогалеријата.

x

Check Also

Есенска модна инспирација: Каролина во боите на Mango

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова есен ...