Mon Paris Parfum Floral – Нов цветен парфем од YSL

Познатата луксузна модна и козметичка куќа Yves Saint Laurent го лансираше новиот парфем за пролет/лето 2019, насловен Mon Paris Parfum Floral.

Станува збор за едицијата, поточно за четвртиот парфем Mon Paris од 2016.

Во миризбата доминираат цветните ноти и тоа тие се прилично разнолични, што го прави парфемот моќен и впечатлив – бела роза, божур, цвет од портокал, магнолија, пачули, мошус, кашмир, праска и цитрусно овошје.

Шишенцето е препознатливо и украсено со панделка. Парфемот е достапен во шишенца од  30, 50 и 90 мл.

x

Check Also

Два нови женски парфеми од Versace -Dylan Blue и Dylan Turquoise

Водечките имиња во светот на моделството, Бела Хадид и Хајли Болдвин, позираат ...