Монџиро – најубаво облечената чивава

Всушност Монџиро е модел на високата кучешка мода. Има своја модна линија изработена од  јапонската компанија Мон’т која е специјализирана за стилска рачно изработена облека за кучиња. Исто така прават и оригинални модни додатоци, но и такви кои оставаат впечаток на Луј Витон, Барбери и други познати светски марки.

Ќе се согласите дека Монџиро има стил со кој не може да остане незабележан!

Погледнете неколку слики од манекенот кој веќе има голем број фанови на социјалните мрежи.

x

Check Also

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска ...