Моника Белучи „пука“ од женственост во фотосесијата за Esquire

Сексапилната глумица Моника Белучи ја краси насловната страница на августовското издание на списанието Esquire.

За еден месец ќе наполни 54 години, но годините не се никаков проблем кога е таа во прашање. Напротив. Посекси од кога и да е, италијанската глумица позира за едиторијалот на шпанското издание на списанието Esquire.

На насловната, Белучи е облечена во палто од Армани и боди од Ерес. Во едиторијалот пак, таа позира во модни парчиња од новите колекции на Пучи, Стела Мекартни и други луксузни модни марки.

Глумицата е облечена во фустан од Стела Мекартни, сандали од Џими Чу, и Картие прстен

Палто од Армани и боди од Ерес

Rochas фустан и ремен, прстен од Картие

Фустан од Пучи и Картие ѓердан

фустан од Стела Мекартни, сандали од Џими Чу, и Картие прстен

x

Check Also

Изглед на денот: Виолетовиот фустан на Кејт Мидлтон (сличен модел има во Marks & Spencer)

По шестмесечниот постпородилен период на пауза, кој го помина уживајќи со малиот ...