Моника Белучи во драматичен фустан со „анимал“ принт од Alexandre Vauthier

Сексапилната глумица Моника Белучи го привлече вниманието кога се појави на ‘Diner du Cinema Madame Figaro’, настан одржан во Париз.

Модниот избор на настанот беше драматичен, сатенски фустан со трендовски „анимал“ принт од Alexandre Vauthier.

фустан од колекцијата есен 2019 на Alexandre Vauthier

Изгледот е заокружен со црна „шанел“ чантичка и црни салонки на умерено високи потпетици од францускиот дизајнер Кристијан Лубутен.

Инаку, Белучи е позната по форсирањето на потемните модни комбинации, особено црните нијанси на гардеробата.

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...