глумицата позира во виолетов проѕирен фустан од Ланвен

Моника Белучи за „Венити фер“: Девојката која веќе не сум! (ФОТО)

Италијанската актерка Моника Белучи се појавува во провокативна фотосесија, како и на насловната страница на мајското издание на списанието „Венити фер“.

Насловот на интервјуто кое ја следи фотосесијата е „Девојката која не сум повеќе“.

Белучи на насловната страница на мајското издание на италијанскиот Венити Фер

Пред објективот на Џанлука Фонтана, италијанската убавица позира во чипкаст бел фустан од Ермано Шервино.

Во внатрешните страници на списанието 52-годишната глумица го покажува својот секси изглед во креации од Валентино, Елилио Пучи и Селин.

во чипкаст тесен фустан од Ермено Шервино

глумицата изгледа прекрасно во креација од Валентино

во жолт фустан со гол грб од Емилио Пучи

Во црвен Селин фустан

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...