Моника Белучи, уникатен црн дијамант (ФОТО)

На големото отворање на изложбата на Картие во Париз, насловена Cartier: Le Style et L’Histoire (Картие, стил и историја), вниманието го привлече италијанската актерка Моника Белучи (49), облечена во црн фустан од тантела со потпис на Д&Г.

monika 3

На изложбата присуствуваа и Кристин Скот Томас, Жулиет Бинош, британската глумица Џоели Ричардсон, како и Принцот Алберт Втори од Монако.

monika 2

Изложбата на Картие ќе трае до 16 февруари 2014, а сместена е во Грон Пале (Grand Palais).

Но, да се вратиме на Моника. Последните вести велат дека иако е разделена од Винсент Касел, божиќните празници ќе ги поминат заедно со семејството во Лондон или во Париз.

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...