Move Party во XO клубот со DJ Funkerman

 

Последен викенд од оваа година, и секако најурбаната забава со еден од најголемите ДЈ  на денешницата. Овој петок 25ти декември, MOVE Party во XO клубот со Funkerman.

Funkerman-November-Chart-2011

Светски познатиот ДЈ, кој се проби на глобалните топ листи со својот хит Speed Up, во последните години постојано е на тура низ големите светски метрополи. Својата кариера ја започна како успешен продуцент, а во неговата продуцентска куќа многу познати имиња ја изградија својата кариера.

Запомнете го датумот, 25ти Декември, Funkerman  и Move Party @ ХО клубот во Скопје. Старт 00:00 часот.

 

 

x

Check Also

Новогодишeн џез концерт “Приказна за еден град“ денес во Битола 

„Приказна за еден град” е насловен овогодинешниот новогодишен џез концерт на Jazzna ...