Можеби не сакате балет, ама во овој проект ќе се вљубите

Дејн Шитачи живее и работи во Њујорк, а стана прочуена со фотографиите Балерина проект.

balerina 8

Дејн го започна овој проект уште пред 12 години, во фокусот се балерините кои позираат на улиците во различни делови од светот. Уште со првата серија фотографии која ја реализираше во Њујорк проектот стана хит. Следуваше серијата снимена во Торонто, на Хаваите и на плажите на Мајами.

balerina 9

balerina 6

balerina 7

balerina 5

Освен што на Фејсбук има над 781,416 пријатели, на Инстаграм за само една година собра 250.000 верни фанови кои секојдневно уживаат во нејзините прекрасни фотографии.

balerina 3

balerina 1

balerina 4

balerina 2

x

Check Also

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА АВГУСТ: Многу љубов за водните знаци, незаборавен за Лавовите

Во август планетата Венера ќе го напушти знакот на Близнаци и ќе ...