MUST HAVE: Чевли со метални детали

Веруваме дека уште минатата есен во вашите плакари на суптилен начин се вовлекле чевли со метални детали во златна и сребрена боја. Дека не е збор само за моментален тренд покажа и оваа година high-street понуда, па и оваа есен можеме да пронајдеме елегантни „метални“ обувки.

oxford-steampunk-boot-special-offer--777-p[ekm]1000x936[ekm]

Металниот акцент повторно доаѓа во форма на впечатливи потпетици, во впечатливите метални детали на сексипилните салонки и балетанки, украсни копчиња на чизмите или целосно владеат кај некои модели на женски чевли на висока потпетица.

TK-2011-03-19-006-006-Harajuku

Моделите со нагласок на благородните нијанси на злато и сребро се одликуваат со гламур, поради што ќе претставуваат ваш неизбежен моден додаток во празнична сезона бидејќи се софистицирани, а повторно изразито впечатливи .

Detail shot of snake print mint skinnies and metal toe cap ankle

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...