Музичарот Вил Ај Ем лансираше колекција на очила

Раперот Вилијам Адамс познат како Вил Ај Ем се впушти во дизајнерски предизвик и ја претстави својата колекција на очила.

vil10

И како што се очекуваше, колекцијата е експериментална, но малкумина веруваа дека ќе биде и толку многу елегантна.

Необичните рамки на очилата со диоптер и очилата за сонце дизајнирани од музичарот се изработени рачно, во Италија.

Ние се вљубивме во моделите уште на прв поглед.

vil9

vil8

vil7

vil6

vil5

vil4

vil3

vil2

 

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...