На Кејт Мос, Џенифер Лопез и Џесика Честејн годините не им се проблем, туку предност

Списанието W ја најавува моќта на жените на насловната страница на мартовското издание на која позираат глумиците Џенифер Лопез, Џесика Честејн и Тараџи Хенсон, моделот Кејт Мос и дизајнерката Донатела Версаче. Фотосесијата е снимена од  Mert & Marcus, додека изборот е црна гардероба од пролетната колекција на Версаче. На некои фотографии во едиторијалот Кејт Мос позира гола, а Џесика Честејн во чипкаст фустан од Александар Меквин.

Кејт Мос

Џесика Честејн

Џенифер Лопез

Донатела Версаче

 

x

Check Also

ЕXPO 30, вечерва и утревечер во музејот на современа уметност

ЕXPO 30 е настан по повод 30 години независност кој  ги спојува ...