На кои песни типуваат обложувалниците за Евросонг 2019?

Холанѓанецот Данкан Лоренс и понатаму е главен фаворит за победник на Евровизија што се однесува до обложувањата.

Уште вчера, од четврто успеа да се пробие на второ место, според обложувањата, претставничката на Австралија Кејт Милер Хаидке, но сепак, таа и понатаму далеку од предноста на холанѓанецот Данкан.

На топ 3, останува Шведска со претставникот Џон Лудвик, а по него се швајцарецот Лука Хани и русинот Сергеј Лазарев.

Од регион на поранешна Југославија, вечерва настапуваат претставниците на Словенија и Србија, се разбира покрај нашата претставничка Тамара. На обложувалниците, до синоќа, најдобро се пласира Невена Божовиќ од Србија која е на 16то место, по неа Тамара, на 18-то место, додека словенските претставници се на 22то место.

Секако, ова е само забава за обложувачите, зашто финалните резултати често знаат да бидат поразлични.

Вечерва, на финалната вечер Тамара ќе настапи осма.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...