На местото на Моника Белучи: Ева Херцигова се враќа во кампањите на Д&Г

Во рекламната кампања за колекцијата пролет/лето 2014 на „големото, весело италијанско семејство“ се придружува и топ-моделот Ева Херцигова.

eva 8

Недостасува само Моника Белучи, но затоа тука се повторно старите, убави ликови. Бјанка Балти, Кетрин Мек Неил и Марин Делеу.

eva 7

Зад објективот е повторно Доменико Долче, а атмосферата е повторно во знакот на Сицилија: весели лица, безгрижност, овошје, леб…секојдневни нешта или барем онака како што посакуваме да ни личи секојдневието.

eva 6

eva 5

eva 4

eva 3

eva 2

eva 9

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...