На омлет или на пица? На што ви личи креацијата на Ријана?

Во центар на вниманието на Мет-Гала беше креацијата на Гуо Пеј која ја носеше Ријана. И интернетот „падна“ од коментари.

rij1

Твитерџиите и овојпат беа досетливи, па си поиграа на сметка на жолтата креација која ја носеше пејачката Ријана на Мет-Гала.

rij3

Кинеската модна дизајнерка Гуо Пеј, која многумина ја споредуваат со Александар Меквин, секако си го обезбеди историското место во модната листа на овој настан. Иако многумина се пошегуваа со нејзината  креација.

Пица со кулен

Пица со кулен

Ако ние се прашуваме, ни личи на омлет.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Меган Маркл во спортски стил и шик бела јакна

Поранешната актерка, 39, се појави на „Зум“ една година по лансирањето на ...