Џони Деп

На овие фраери би им ја мрселе косата

Истражувањето покажа дека припадничките на понежниот пол „паѓаат“ на фраери кои имаат долга коса.

И додека едно истражување објаснува како влакната на машкото тело симболизираат сила и моќ, друго истражување вели дека долгата коса е симбол на имиџот на „лошо момче“ кој датира уште од 50-те години, а на кој „паѓа“ секоја жена.

Но, да ги оставиме истражувањата на страна. Факт е дека глумците и пејачите со долга коса имаат најмногу обожавателки и се вистински магнет за жените.

Е важно е и косата да е негувана, а не мрсна. Тоа околу „мрсењето“ е  наша работа. Па, да не останеме без тоа задоволство…

Ова се нашите топ 5 фраери на кои би им ја мрселе косата. Златниот медал припаѓа на ликот од насловната фотографија.

Крис Хемсворт

Крис Хемсворт

Џаред Лето

Џаред Лето

 

Кит Харингтон

Кит Харингтон

 

Орландо Блум

Орландо Блум

x

Check Also

Бела Хадид и Лила Мос ја претставуваат пролетната колекција на Miu Miu

И овојпат дизајнерите на италијанската луксузна модна марка Миу Миу ја покажаа ...