На плажа во неонски нијанси: костими ка капење ZARA за лето 2021

Зара го претстави едиторијалот Neon Swim.
Сезоната за плажа добива шаренило. Популарната шпанска модна марка лансираше водич за трендови кој се фокусира на неонските детали на костимите за капење.

Во фотосесијата главниот збор, освен костимите, го има Адут Акеч која ни ги претставува смелите силуети помеѓу песокот и брановите.

Едноделните и дводелните костими за капење или се во неонски нијанси, или пак, се украсени со неонски детали. Се носат во со комбинација со Зара сандали и очила за сонце, но тука е и бејзбол капчето.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...