На спокоен, превкусен ручек со вашите деца во „Киндер Парк“

 

Сакате децата да ви се згрижени и радосни, да се забавуваат, да си играат, а вие пак, на раат да го испиете вашето омилено кафе или да ручате. Е, кој не сака?! Тука навистина може да го добиете вашето „парче“ спокојство кое ви следува дегустирајќи ги највкусните јадења и уживајќи во ладовинката на паркот.

ki 99

„При селекција на вработени, најголем акцент ставаме на негувателките, бидејќи тие се во најтесен контакт со нашата основна група клиенти – децата. Професионални, внимателни, насмеани,комуникативни и посветени на децата и нивните барања е основната задача на целиот тим негувателки“, ни објаснува менаџерката на „Киндер Парк“,Ирена Голомеиќ

ki 776

ki 55

„Ala cart“ менито во „Киндер Парк“ е разновидно и нуди опција на храна за сечиј вкус. Дури и за најпребирливите.

Ви ја препорачуваме цезар салатата, дегустирајте го киндер бургерот и уживајте во вафлата со нутела и јагода.

ki 7799

ki 3

И уште нешто, доколку не знаевте, „Киндер Парк“ редовно ги наградува своите фанови со вкусна пица и карта за дневен престој во игротеката. Наградната игра е со голем интерес и поради тоа се организира секоја седмица.

ki 5

 

„Киндер Парк“ се наоѓа во градскиот скопски парк (поранешна Опатија).

 

 

x

Check Also

Видео водич за подготовка на 3 најпопуларни новогодишни коктели

Коктелите се најавуваат како водечки тренд во 2017 година, особено како избор ...