Најдобар домашен чај за слабеење

Со помош на домашниот чај до празничните трпези може да намалите до 5 килограми.

Чаевите за слабеење се секогаш актуелни, сепак нема потреба да купувате индустриски туку подгответе го најдобриот чај за слабеење во домашни услови.

Подготовка

Помешајте еднаква количина на рузмарин, коприва, глуварче, бреза, коњско опавче, тегавец и анасон и ставете ги во сад.

Употреба – Ставете по 4 супени лажици од домашниот чај на 1 литар зовриена вода, поклопете го чајот и оставете да отстои 15-на минути, потоа исцедете го.

Со 1 литар дневно мешавина од овој чај, пијте уште 2 чаши зелен чај.

 

x

Check Also

Нутириционистите тврдат: Ова е појадокот ако сакате да го „стопите“ стомакот

Ова е еден од најздравите и највкусните појадоци, зашто во себе содржи ...