Најдоброто од есенските трендови во едиторијал со Наташа Војновиќ

Најдобрите парчиња облека и модни додатоци од трендовите за претстојната сеозна се претставени преку едиторијал во септемвриското јапонско издание на списанието Нумеро.

n10

Што се однесува до модата, пред нас е една многу драматична сезона.

Уредниците на списанието Нумеро ги селектираа најпопуларните есенски трендови претставувајќи ги преку авангардниот едиторијал за кој позира српската манекенка Наташа Војновиќ.

n9

Атипични дизајни, ексцентричност, силни бои, луксузни материјали, филмски модни додатоци, ваквата модна формула треба да ја следат оние кои есенва сакаат да бидат забележани.

Во изборот доминираат парчиња облека и модни додатоци од есенските колекции на најголемите луксузни модни марки.

n1

n8

n7

 

n5

n4

n2

n3

 

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...