Најкомпактната летна количка во светот Pockit пристигна во продавниците „Крш“

Количката Pockit е добитник на Гинисов рекорд за најмала количка на склопување.

kolicka 7

Со два едноставни чекори се претвора во ултракомпактен пакет кој тежи само 4,3 килограми.

kolicka 3

Направена од издржливи материјали, стручно дизајнирани, што ја прави мала но силна.

Количката Pockit е наменета за дечиња од 6 месеци до 4 години (односно од 6 до 17 килограми).

kolicka 37

Достапна е во продажба во продавниците  „КРШ Бебе“ – Веро Шопинг Центар на 2 кат, Крш тц Рамстор, Крш ГТЦ сутерен, Крш тц Зебра, Крш Скопје сити мол, Крш Капитол мол, Крш Сума Куманово и Крш Ситицентар Гостивар.  

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...