Најладниот бар во светот се отвори во срцето на Стокхолм

Прочуениот Ајс-бар во Барселона лоциран на самата плажа доби сериозна конкуренција во новиот Ајс-бар што се отвори во срцето на шветската престолнина.

bar 5

Ајс-барот е дел од хотелот Нордик Си Хотел, целиот е направен од мраз, а замрзнатите скулптури се посебно импресивни.

bar 4

bar 3За дизјанот на овој бар се погрижила екипата која го изгради прочуениот Ајс-бар во Јукасјарви ( шведската Лапонија) во близина на арктичкиот круг, кој е отворен во 2001 година како дел од прочуениот Ајс-хотел, а познат е по караткеристични пијалаци за оваа област во необичниот „замрзнат“ амбиент.

Сега жителите на Стокхолм како и туристите можеат да уживаат во идентична атмосфера.

bar 1

bar 6

 

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...