Најнеопходни есенски модни парчиња од H&M 

Шведската модна марка H&M ја ласнираше новата кампања која се фокусира на најнеопходни есенски модни парчиња.

Така, според H&M во првите есенски денови најнеопходни ни се плетивата – џемперите во неутрални бои кои лесно се комбинираат со сукњи и панталони. Тука се секако и чизмите, високи или пак, со висина до глуждовите, но секако главни додатоци кога е во прашање надополнувањето на изгледот.

Сомотските панталони се враќаат на модната сцена, а палтата од вештачко крзно – никогаш не биле вака убави!

Погледнете ја фотогалеријата.

x

Check Also

Чевлите со квадратна форма се хит за есен/зима 2019

Италијанската луксузна модна марка Bottega Veneta прва го започна трендот на чевли ...